Diş Eti Estetiği Nasıl Uygulanır?

Dis-Eti-Estetigi-Nasil-Uygulanir.jpeg

Diş Eti Estetik İşlemi Nedir?

Estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen kişiler, bunu yalnızca beyaz ve düzgün dişler ile sağlayamaz. Dişler ile uyumlu olması gereken diş etleri de çok önemlidir. Dişler ile tamamen uyumlu olacak tedavinin yapılmasına diş eti estetiği denilmektedir. Diş etlerinin sağlıklı olması ve renginin de dişler ile uyumlu olması için gerekli işlemler yapılır.

Diş etinin açık pembe renkte olması ve diş ile kemiğe sıkı bir şekilde yapışması gerekmektedir. Uygulanan diş eti estetiği ile kişiye sağlıklı bir gülüş kazandırmaktır. Uyumsuz diş ve diş eti nedeni ile rahatça gülemeyen kişiler, bu tedavi ile kendilerine daha güvenli bir hale geleceklerdir. Gülerken veya konuşurken çok fazla görüşen diş etleri, sosyal hayatı ve iş yaşamını etkilemektedir. Bu nedenle diş eti estetiği en çok tercih edilen uygulamaların başında geliyor. Gummy Smile olarak da adlandırılan bu durumdan kurtulmak artık çok kolay.

 Diş Eti Estetik Uygulamalarına Neden İhtiyaç Duyulur?

Ağız sağlığı kapsamında yalnızca dişler önemli değildir. Dişler ile iç içe olan diş eti de son derece önemlidir. Diş etlerinde görülen bazı sorunlar nedeni ile kişi rahat gülemez ve kendini toplumdan soyutlar. Bu durumda uygulan diş eti estetik işlemlerinin yapılma nedenleri şunlardır:

Gülümseme esnasına diş etinin normalden fazla görülmesi

Ön diş etlerinde koyu kırmızı renkler ile lekelerin görüldüğü pigmentasyonlar olması

Diş etinin çekilmesi

Diş etlerinin ön bölge dişlerde aynı seviyede olmaması durumu

Estetik görünüm nedeni ile duyulan kaygı

 Diş Eti Estetik İşlemleri Nasıl Yapılır?

İlk muayene işleminde hastanın diş ve diş eti yapısı incelenir ve hangi diş eti cerrahisinin daha uygun olduğuna bakılır. Dişlerin röntgenleri çekilir ve medikal anlamda geçmişi incelenir. Hangi yöntemin uygulanacağı belirlenerek tedavi günü belirlenir. İşlem öncesinde kapsamlı şekilde ağız temizliği yapılır. Diş taşları temizlenir. Acı ya da ağrı hissedilmemesi için lokal anestezi uygulanır. Gerekli işlemler yapıldıktan sonra diş eti üzerindeki bölgenin korunması için bir kılıf takılır ve 14 gün kadar orada bırakılır. Bu sayede iyileşme süreci kısalır.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Hakkımızda


Sağlığınıza ve gülüşünüze önem veren ilgili diş hekimliği dallarında uzman hekimlerimiz, rahat ve konforlu bir şekilde tedavi hizmeti sağlamaktayız.
Abone Ol


Dentistiklal kliniğinin tüm haberlerinden haberdar olmak kaydolun.Design by birsekiz 2020. All rights reserved.