Porselen Lamina Diş Hangi Durumlarda Kullanılır?

Porselen Lamina Diş Ne Demektir?

Günümüzde sağlıklı dişlere sahip olmak artık çok kolaylaşmıştır. Herkesin hayalinde beyaz ve sağlıklı dişler yatmaktadır. Ancak birçok farklı neden ile bu hayallerine ulaşamayan kişiler porselen lamina diş ile bu hayallerine kavuşmak istiyor. Teknolojinin gelişmesi ile beraber her alanda olduğu gibi diş hekimliği alanında büyük gelişmeler yaşanmıştır.

Hem estetik açıdan hem de sağlık açısından diş eksikliği çok büyük bir sorundur. Yaprak porselen, gülüş estetiği, bondindg, diş beyazlatma gibi işlemleri kapsayan porselen lamina diş uygulamaları ile eksik olan dişlerin yerine yeni bir diş yapılmaktadır. Bu sayede eski dişin fonksiyonu yeniden sağlanır. Dişlerin hem şekillerini hem de renklerini kalıcı olarak değiştirmek amacı ile kullanılan porselen lamina diş, kişilerin istek ve taleplerine uygun olarak tasarlanmaktadır. Doğal ve etkili gülüşlere sahip olmanın en kolay yolu porselen lamina dişlerdir.

 Porselen Lamina Diş İşlemi Neden Yapılır?

Birçok kişi genetik etki nedeni ile çok erken dönemlerde dişlerini kaybetme riski ile karşı karşıya kalır. Bununla beraber, diş bakımı gerektiği gibi yapılmadığı zaman da dişlerde sarı lekeler oluşur ve bu lekelerin geçmesi zor bir hale gelir. Bu gibi durumların kurtarıcısı olan porselen lamina dişler şu durumlarda yapılır:

Dişlerin arasındaki boşlukların kapatılması

Diş boylarının uyumlu olacak şekilde uzatılması

Dişlere yeniden şekil verilmesi

Diş renginin beyazlatılması

Kalıcı beyazlık isteyenler

Daha etkili bir gülüşe sahip olmak

Çapraşık olan dişlerin düzeltilmesi

 Porselen Lamina Dişlerin Avantajları Nelerdir?

 

Son dönemlerin en popüler uygulamalarından biri olan porselen lamina dişler, dişlerinin yapısından ve renginden memnun olmayan kişiler için uygulanmaktadır. Herkes beyaz dişlere ve sağlıklı gülüşlere sahip olmak ister. Ancak bu çoğu zaman mümkün değildir.

Hem genetik etkiler hem de eksik diş bakımı nedeni ile dişlerde sararma ve yapısal sorunlar görülür. Bu sorunların giderilmesi için uygulanan porselen lamina dişlerin sağladığı temel avantajlar şunlardır:

 

Daha estetik özelliklere sahiptir.

Doğal bir gülümseme kazandırır.

Dişlerin normalden fazla küçülmesini engeller.

İşlem süresi diğer yöntemlere göre daha kısadır.

Aşınma durumuna göre direnci son derece yüksektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Hakkımızda


Sağlığınıza ve gülüşünüze önem veren ilgili diş hekimliği dallarında uzman hekimlerimiz, rahat ve konforlu bir şekilde tedavi hizmeti sağlamaktayız.
Abone Ol


Dentistiklal kliniğinin tüm haberlerinden haberdar olmak kaydolun.Design by birsekiz 2020. All rights reserved.