Estetik Diş Hekimliği

Diş Estetiği

Estetik bir gülüş için sadece düzgün sıralanmış, sağlıklı renk sorunu olmayan dişler yeterli değildir. Güldüğümüzde karşıdan sadece dişlerimiz görünmez.

Dişlerimizle beraber çoğu kişide dişetleri de görünmektedir. Bu görünüşün belli bir oran içerisinde olması gerekir. Dişetlerinin başladıkları ve dişi takip ettikleri çizgi mümkün olduğunca belli bir yol takip etmelidir.

Diş etlerinin görüntüsünü aynı zamanda dişeti sağlığı da etkiler.

Sağlıklı dişetleri, dişleri olması gereken seviyeden sararak diş aralıklarını muntazam bir şekilde doldurup güzel ve ışıltılı bir gülüşün ortaya çıkmasını sağlar.

Sağlıklı bir dişeti pembe renkli ve sıkı kıvamlıdır. Diş aralarını doldururken papil dediğimiz üçgen şeklini alırlar. Sağlıklı dişetlerinde kanama olmaz bu nedenle rengi kızarık olmayacaktır. Dişetlerindeki kanamaya bağlı şişlikler de dişeti probleminin göstergesidir. Ayrıca yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen dişeti çekilmeleri de estetik problemler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Işıltılı bir gülüş için öncelikle sağlıklı, sonrasında da güldüğümüzde dişlerimizle uyum içerisinde şekillenmiş, bir oran ölçüsünde görünen dişetleri gereklidir.

Sağlık ve estetik açısından problemli dişetleri için birçok tedavi yöntemi uygulamaktayız bunlar;

Pembe estetik yöntemleri nelerdir?
Rejeneratif: Bu işlemler periodontal hastalık nedeniyle yıkıma uğramış destek dokuların vücudun kendi yapım mekanizmaları tarafından uyarılıp yeniden yapılması amacıyla yapılmaktadır. Uygun olan durumlarda hastalıktan etkilenen dokular uzaklaştırılıp, membran, doku uyarıcı proteinler ya da kemik grefti kullanılıp yeni destek yapıların oluşturulması sağlanır.

Gingivektomi: Bu yöntem diş eti büyümesinde ve derin ceplerin oluştuğu bölgelerde fazlalık olan diş etinin çıkarılması işlemidir. Ardından diş eti konturları gerektiği şekilde düzeltilerek, diş eti fizyolojik olarak bir forma sokulmakta ve estetik görünüm sağlanmaktadır.

Gingivoplasti: Bu operasyonla fazla oranda görünen diş eti ya da asimetrik olan diş eti seviyesi düzeltilmektedir. Hastalara lokal anestezi uygulandığından, acı hissetmeden gerekli düzeltmeler yapılmaktadır. Gerektiği takdirde uygulanan full porselen laminalar ya da zirkonyum porselenler daha estetik bir görünüm elde edilmesini sağlarlar.

Kron boyu uzatma: Dişlerde fazla doku kaybı oluşmuşsa, çürüğün diş eti altına uzanması durumunda dişlerde korun boyu uzatılarak, fazla diş eti dokusu çıkarılır ve kemik yeniden şekillendirilir. Bu sayede dişlere daha uzun bir görünüm verilmiş olur.

Gülüş tasarımı öncesinde kişilerden alınan fotoğraflar, bu uyumun kişinin isteğine göre belirlenmesini sağlamamıza fazlasıyla yardımcı olur.Eğer dişetinin şekli ve seviyesi ile ilgili bir düzensizlik varsa dişetleri hafif bir uyuşturma işlemiyle lazer kullanılarak olması gereken istenilen seviye getirilerek düzeltilir.
Bu işlemden sonra dişetlerinin iyileşmesi için 2 hafta kadar beklenir ve estetik porselenlerin yapılmasına başlanır.


Doktorlarımızla Tanışın

Vizyonunu meslek etiği çerçevesinde en son teknoloji ve yenilikleri takip ederek steril ve huzurlu bir çalışma ortamında hastalarının maksimum konforunu ön planda tutarak oluşturmuş bir klinik olan DENTİSTİKLAL, 2011 Aralık ayında Dt. Çağdaş Yakın ve Dt. Mehmet Yiğit tarafından uzun süreli bir projenin sonucu olarak Ataköy’de kuruldu.012345678900123456789001234567890%

Başarılı Operasyon01234567890012345678900123456789001234567890+

Mutlu Hasta0123456789001234567890+

Yıllık DeneyimHakkımızda


Sağlığınıza ve gülüşünüze önem veren ilgili diş hekimliği dallarında uzman hekimlerimiz, rahat ve konforlu bir şekilde tedavi hizmeti sağlamaktayız.
Abone Ol


Dentistiklal kliniğinin tüm haberlerinden haberdar olmak kaydolun.Design by birsekiz 2020. All rights reserved.