Estetik Diş Hekimliği

Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma, dişlerin üzerinde oluşan genetik veya sonradan oluşmuş içsel renklenmeleri gidermek amacıyla yapılan işlemidir.

Diş beyazlatma işlemi, dişleri aşındırmadan veya başka yapay bir madde ile kaplamadan, dişlerin yüzeyine sürülen diş beyazlatma maddeleri aracılığı ile dişlerin yapısında oluşan sararmaların, diş koyuluklarının ve dişlerdeki lekelenmelerin giderilmesidir.

Dişin renklenme sebepleri nelerdir?

  • Hayat boyu devam eden fizyolojik renklenme

  • Dolgu yapıldıktan sonra oluşan renklenme (amalgam)

  • Dişlerin geliştiği sırada yani daha sürmeden antibiyotik kullanımı

  • Kanal tedavisine bağlı olarak dişin içinden gelen renk değişikliği

  • Kahve, çay, tütün, kırmızı şarap ve uzun süre ağız gargaralarının kullanımına bağlı olarak dişin yüzeyinin renklenmesi

  • Darbe (travma) sonucu dişin içindeki canlı dokunun ölmesiyle dişin içindeki kanamaya bağlı olarak oluşan renklenme.

Diş beyazlatma işlemi nasıl yapılır?
Adından da anlaşılacağı gibi hastanın hekimi yardımıyla evde kendisinin yaptığı beyazlatma yöntemidir.

Evde diş beyazlatma nasıl yapılır?
Hekim hasta ağzından aldığı ölçüyle kişiye özel şeffaf plak hazırlaması
Şeffaf plakların ve jellerin hastaya verilmesi
Hastanın 1-3 hafta süre ile jel uyguladığı plağı günde 6-8 saat takması

KLİNİKTE DİŞ BEYAZLATMA (OFİS BLEACHİNG)
Diş beyazlatma işleminin klinik ortamında hekim kontrolünde 45dk ile 1,5 saat içerisinde uygulanmasıdır. Genellikle bu diş beyazlatma işlemi tek seans ile tamamlanabilsede istenilen beyazlık seviyesine ulaşılamaz ise bir seans daha uygulanabilir.

Klinikte diş beyazlatma nasıl yapılır?
Diş yüzeyindeki lekelerin bir fırça aracılığı ile uzaklaştırılması.( polisaj işlemi)
Dişetlerinin diş beyazlatma işlemi öncesinde beyazlatma jeli ile temasını önlemek amacıyla hekim tarafından özel bir malzemeyle örtülenmesi
Beyazlatılacak dişlerin üzerine diş beyazlatma maddesi uygulanarak işlemin gerçekleştirilmesi

Kombine Diş Beyazlatma
Klinik diş beyazlatmayı takiben ev tipi diş beyazlatma işleminin uygulanması yöntemidir. İleri derece renklenme olan olgularda tercih edilen diş beyazlatma yöntemidir.

Tek Diş Beyazlatma
Kanal tedavisi sonrası renklenen dişlere uygulanır. Dişteki dolgu sökülür. Açılan kaviteye beyazlatma jeli uygulanır. Sonra diş, geçici dolgu ile sıkıca kapatılır.İstenilen renge ulaşıncaya kadar seanslar tekrarlanır.

Diş beyazlatmanın Avantajları
Hekim kontrolünde yaıldığında diş beyazlatma oldukça güvenilir bir uygulamadır.
Diş beyazlatma sonrasında dişler ve diş etleri sanıldığının aksine kayda değecek kadar zarar görmez.
Kolay bir uygulamadır.
Dişlerin doğal yapılarına hiçbir zarar verilmez ve yapay bir malzeme kullanılmayarak çok iyi bir estetik sağlanır.
Ekonomik bir yöntemdir.

Diş Beyazlatma Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Diş beyazlatma işlemi dişlerin gözeneklerinin açılarak kötü renklenmelerin dışarıya püskürtülmesi ilkesine dayandığı için diş beyazlatma işlemi sonrası ilk birkaç gün dişlerinizde hassasiyetler oluşabilir.

Diş beyazlatma işlemi sonrası özellikle ilk iki hafta çay, kahve, şarap gibi renkli; kola gibi asitli sıvılar ve tütün mamüllerinden uzak durmak gerekir. Aksi takdirde erken dönemde beyazlatmanın etkisi azalabilir.

Renk sebebiyle sakıncılı olan gıdalara örnekler, kolay, çay, kahve, kırmızı şarap, renkli meyveler, hardal ve ketçap, renkli et sosları, kırmızı etle yapılan yemekler, kakaolu ve çikolatalı tatlılar, sigara. Ayrıca asitli gıdaların yenmesi (örneğin portakal, sirke, mandalina) hassasiyeti arttırabilir.

Renk sebebiyle önerilen gıdalara örnekler, süt, su, doğal maden suyu, soda, muz, kabuksuz elma ya da armut, beyaz ekmek, yoğurt, beyaz peynir, pirinç, makarna, patates, tavuk, balık, yumurta, sütlü tatlılar. Sakız çiğnenebilir.

Diş beyazlatmanın zararı veya yan etkileri var mıdır?
Beyazlatma yöntemleri dişler de az da olsa hassasiyete sebep olabilir. Bu diş hassasiyeti; havaya, çok sıcak-soğuk yiyecek ve içeceklere karşı olabilir. Bu durum normal ve beklenen bir yan etkidir. Diş hassasiyetinin genellikle 24-48 saat içerisinde geçmesi beklenir. Beklenmeyen bir durum ile karşılaşıldığında mutlaka hekime başvurulmalıdır.

Diş Beyazlatma Fiyatları
Diş beyazlatma fiyatını ne tip bir beyazlatma uygulanacağı belirler.Ev tipi, ofis tipi, kombine tedavi farklı fiyatlandırılmaktadır.Diş beyazlatma fiyatlarını araştırırken her birin tedavi ücretlerinin yanı sıra kullanılan markaların da araştırmasını yapmanızı tavsiye ederiz.

Diş beyazlatma fiyatları hakkında bilgi almak için formu doldurunuz veya (0212)5600388 nolu telefonu arayınız

Diş Beyazlatma Fiyatına Kullanılan Beyazlatma Jelinin Etkisi
Diş beyazlatmak için kullanılan beyazlatma jelinin kesinlikle insan sağlığına herhangi bir zararının olmaması gerekir. Bu beyazlatma jellerinin üretimi sonunda kesinlikle DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ tarafından onaylanması. Ve yurt dışından ithal edildikten sonra SAĞLIK BAKANLIĞI kontrolünden geçmiş olması çok önemlidir.

Günümüzde internet üzerinden hangi koşullarda üretildiği , içeriği ,içerdikleri maddelerin yüzdeleri belli olmayan bir çok ürün diş beyazlatma fiyatı ucuz olarak satılmakta ve kişiler tarafından bilinçsizce kullanılmaktadır.Unutulmamalı ki bu ürünler sadece ağız ve diş sağlığımıza değil genel sağlığımıza da büyük zarar vermektedir.

Diş beyazlatma işlemi, diş beyazlatma fiyatı çok ucuz olarak uygulanabilecek bir işlem değildir. Bu işlem kesinlikle hekiminizin kontrolünde ve hekiminizin önerip size vereceği ürünlerle yapılmalıdır.

Diş Beyazlatma Fiyatına Beyazlatma Tekniğinin Etkisi
Diş beyazlatma işlemi klinikte uygulanırken diş beyazlatma jellerine ek olarak özel beyazlatma cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar dental sektör için özel olarak üretilmiş ve sadece diş hekimlerinin kullanımına sunulmuşlardır.

Beyazlatma işlemi hekiminiz tarafından size özel olarak hazırlanmış özel bir beyazlatma plağı ile yapılıyorsa hazırlanan bu plak ve kullanılacak beyazlatma jeli de diş beyazlatma fiyatını değiştirecektir.


Doktorlarımızla Tanışın

Vizyonunu meslek etiği çerçevesinde en son teknoloji ve yenilikleri takip ederek steril ve huzurlu bir çalışma ortamında hastalarının maksimum konforunu ön planda tutarak oluşturmuş bir klinik olan DENTİSTİKLAL, 2011 Aralık ayında Dt. Çağdaş Yakın ve Dt. Mehmet Yiğit tarafından uzun süreli bir projenin sonucu olarak Ataköy’de kuruldu.012345678900123456789001234567890%

Başarılı Operasyon01234567890012345678900123456789001234567890+

Mutlu Hasta0123456789001234567890+

Yıllık DeneyimHakkımızda


Sağlığınıza ve gülüşünüze önem veren ilgili diş hekimliği dallarında uzman hekimlerimiz, rahat ve konforlu bir şekilde tedavi hizmeti sağlamaktayız.
Abone Ol


Dentistiklal kliniğinin tüm haberlerinden haberdar olmak kaydolun.Design by birsekiz 2020. All rights reserved.