Estetik Diş Hekimliği

Full Porselenler ve Empresler

Tamamen porselen malzemesinin yüksek ısılarda özel dental cihazlar içerisinde sıkıştırılarak (preslenerek), kırılma direncinin fazlasıyla arttırılıp (camsı moleküllerle güçlendirilip) oluşturulan estetik dişhekimliği malzemeleridir.

Empress Kaplamalar kimlere uygulanabilir?
Cam seramik empress kaplamalar özellikle ön dişlerde hastalarımızın estetik problemlerini ortadan kaldırmak için kullanılırlar.

Dişlerdeki çapraşıklık renk şekil ve yapısal bozuklukların protetik olarak giderilmesinde geleneksel porselen kaplamaların yerini almışlardır.

Cam Seramik (Empress) Kaplamaları estetik açıdan ne avantajı vardır?
Empress kaplamalar (cam seramikler) hiç bir şekilde metal içermemeleri, çok ince şekilde işlenebilmeleri, yapısal olarak ışığı doğal diş kadar geçirmeleriyle gerçek diş formu, şekli ve rengini en iyi taklit eden materyallerden biridir.

Cam seramik porselenler yapımı uzun sürer mi?
Empress kaplamalar yapılırken yine yaprak porselenlere (laminalar) benzer bir süreç gerçekleşir. Ölçü aşamasından sonra 2-3 seans 7-10 günlük bir sürede kişiler yeni dişlerine sahip olurlar.

Gülüş tasarımında empress (Cam Seramik) Porselenler kullanılıyor mu?
Cam seramik kaplamalar üstün estetik özelliklerinden, doku dostu olmalarından ve gerçek dişleri çok iyi taklit etmelerinden dolayı gülüş tasarımının en önemli unsurlarındandır.

Hekimler kişinin ağız içi durumuna göre kullanacağı malzemeye kendileri karar verirler.

Cam Seramik Porselenlerde de gülüşümü önceden görme imkanım var mı?
Evet. Empress kaplamalar (cam seramikler) yapılırken de Mock Up tekniği kullanılarak tedaviye başlamadan önce size özel olarak hazırlanan yeni gülüşünüzü görebilir, karar verebilirsiniz.

Empress Kaplamalar dayanıklı mıdır?

Empress kaplamalar görünüşlerinde çok ince ve narin görünseler de çok özel bir teknikle hazırlanarak kırılma dirençleri ve dayanaklıkları çiğneme fonksiyonunu rahatlıkla yetecek seviyededir.

Ağız içindeki doğal kuvvetlerle kırılmaları mümkün değildir.

Empress (Cam Seramik) Kaplamalar yapılırken dişlerim ne kadar aşındıralacak?
Empress kaplamalar çok ince bir şekilde işlene bilmelerinden dolayı dişin bütün yüzeylerinden sadece 2-3 mm lik aşındırmayla yeterli estetik ve sağlamlık sağlanacak şekilde hazırlanabilirler.

Empressler sadece bir dişe uygulansa doğal dişimle farklı olur mu?
Cam seramikler gerçek dişinizi en iyi taklit edebilecek malzemelerdir. Burada önemli olan bir diğer unsur hekiminizin bu işlemlerle ilgili deneyimi ve empress kaplamanızın yapıldığı laboratuvarla olan çalışmalarındaki uyumdur. Planlı ve bilimsel bir takım çalışması sonucu ortaya mükemmele yakın sonuçlar çıkacaktır.


Doktorlarımızla Tanışın

Vizyonunu meslek etiği çerçevesinde en son teknoloji ve yenilikleri takip ederek steril ve huzurlu bir çalışma ortamında hastalarının maksimum konforunu ön planda tutarak oluşturmuş bir klinik olan DENTİSTİKLAL, 2011 Aralık ayında Dt. Çağdaş Yakın ve Dt. Mehmet Yiğit tarafından uzun süreli bir projenin sonucu olarak Ataköy’de kuruldu.012345678900123456789001234567890%

Başarılı Operasyon01234567890012345678900123456789001234567890+

Mutlu Hasta0123456789001234567890+

Yıllık DeneyimHakkımızda


Sağlığınıza ve gülüşünüze önem veren ilgili diş hekimliği dallarında uzman hekimlerimiz, rahat ve konforlu bir şekilde tedavi hizmeti sağlamaktayız.
Abone Ol


Dentistiklal kliniğinin tüm haberlerinden haberdar olmak kaydolun.Design by birsekiz 2020. All rights reserved.