İmplant Fiyatları Nedir Ve Neye Göre Belirlenir?

İmplant-Fiyatlari-Nedir-Ve-Neye-Gore-Belirlenir.jpg

Diş sağlığı insanların özellikle üzerinde durması gereken bir konudur. Özellikle çürümüş ya da kırılmış olan dişlerin hemen gözden çıkarılmaması oldukça önemlidir. İmplant diş fiyatları insanlar tarafından yüksek olarak belirtilen fiyatlar olsa da yapılan tedavinin boyutuna göre bu fiyatlar değişme gösterebiliyor. Öncelikle bir diş için implant tedavisine karar verilmeden önce bazı durumların incelenmesi gerekiyor. İlk etapta sizlere pahalı gibi gelebilen implant tedavisi sonraki dönemlerde sizlere sağlayacağı kolaylık ve diş sağlığınızın kusursuz olması gibi durumlar bu tedavinin çok da yüksek olmadığını anlamanıza yarayacaktır. İmplant tedavisi her durumda önerilmese de diş sağlığı ve görünümü açısından gerektiği durumlarda kesinlikle yapılması gereken tedavilerdir.

 İmplant Tedavisi Nedir?

İmplant tedavisi yerinden çıkmış olan dişlerin yerine takılan protez dişlerin daha sağlıklı olması açısından uygulanan bir yapay diş köküdür. Titanyumdan yapılan yapay diş kökleri vida olarak da tanımlanabiliyor. Bu vidalar sayesinde yaptırdığınız protez dişi ömür boyunca rahatlıkla kullanabilme şansınız var. Uzun süre kullanılabilme avantajının olması implantı birçok insanın tercih etmesini sağlıyor.

 İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Söz konusu diş olunca birçok insan tedirginliğini gizleyemiyor. Özellikle de implant tedavisi denildiğinde ön yargıları nedeniyle adeta diş doktorunun kapısından geçmeyen insanlar var. İmplant diş fiyatları konusunda da aynı ön yargılara sahip olan insanlar zamanla bu korkularının da yersiz olduğunu anlayabiliyorlar. İmplant tedavisi diş doktoru tarafından klinik ortamında tamamen steril olan aletler eşliğinde uygulanır. Uygulama sırasında protez olan diş vidalar ile çene kemiğine tutturulur. Bu tutturulan vidalar zamanla çene kemiğine kaynar ve gerçek dişin yerini alır. İnsanlar için biraz korkutucu gelse de bu işlem çok kısa süren bir işlemdir ve yapılma durumuna göre de fiyat aralıkları farklıdır.

 İmplant Fiyatları Yüksek mi?

           İmplant diş fiyatları diğer diş tedavilerine göre biraz farklı olabiliyor. Ancak ömürlük bir garantisi olduğu için bu fiyatlar zamanla gözünüzde çok da görünmeyecektir. Çene kemiğini inceleyen doktor fiyat belirlerken yapılacak her işlemi de hesaplamak durumundadır. Örneğin çene kemiği çok güçlü olmayan bir kişi için greft uygulamasının da yapılması gerekiyor. Bu da implant tedavisinde ek bir fiyatlandırmadır.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Hakkımızda


Sağlığınıza ve gülüşünüze önem veren ilgili diş hekimliği dallarında uzman hekimlerimiz, rahat ve konforlu bir şekilde tedavi hizmeti sağlamaktayız.
Abone Ol


Dentistiklal kliniğinin tüm haberlerinden haberdar olmak kaydolun.Design by birsekiz 2020. All rights reserved.