Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

dis-1-805x503-1.jpg

Diş Sağlığının Hayatımızdaki Önemi

   Ağız diş sağlığı çok önemlidir. Besinler vücuda ağız yoluyla alınır ve sindirim sisteminin düzenli çalışabilmesi için yiyecekler dişler yardımıyla öğütülür. Tüm bu işlevler diş sağlığını yıpratan süreçler. Diş sağlığımızı korumak için diş macunları, ağız bakım suları ve ya spreyler kullanırız. Fıtrat olarak dış görünüşümüze önem gösteririz. Bu durum dişlerimiz için de geçerlidir. Dışarıdan bakıldığında beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmak herkesin istediği bir şeydir. Bu sebeple diş beyazlatma yöntemlerine başvururuz. Bu işlem için doğal teknikler olduğu gibi teknolojik uygulamalar da mevcuttur.

 

 Doğal Diş Beyazlatma Teknikleri

 

disDiş sağlığı oldukça hassastır. Gıdaların yanı sıra günlük hayatta alışkanlık haline getirdiğimiz sigara, kahve ve çay gibi içeceklerde bulunan nikotin ve kafein oranları dişlerimizin doğal beyaz renginin değişmesine yol açar. Dişlerimizde meydana gelen sararma ve lekelerden kurtulmak ve daha parlak dişlere kavuşmak için kendi başınıza uygulayabileceğiniz basit teknikler bulunmaktadır. Bunlardan en çok bilineni karbonat, limon karışımıdır. Limonun temizleyici etkisi ile karbonatın beyazlatıcı özelliği bir araya gelerek son derece olumlu sonuçlar elde etmenizi sağlar. Bu maddeler doğal oldukları için dişlerinizin yapısına da zarar vermezler. Aynı karışıma bir miktar sirke ekleyerek daha etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Herkes tarafından sevilen muz ve çilek meyveleri de diş beyazlatma için kullanılan basit ve doğal yöntemlerdir. Çilekleri ezerek püre halinde dış fırçasının üzerine sürüp dişlerinizin üzerine uygularsanız beyaz görünümlü dişler elde edebilirsiniz. Muz meyvesinde ise uygulama oldukça pratiktir. Muz kabuğunu dişlerinizin üzerine sürerek de doğal bir diş görünümü elde edebilirsiniz.

 

 Teknolojik Cihazlar Yardımıyla Diş Beyazlatma

 

dis  Lazer cihazı kişisel bakım ile alakalı tüm alanlarda olduğu gibi diş beyazlatma ile ilgili unsurlarda da karşımıza çıkıyor. Işın teknolojisi kullanılarak yapılan bu uygulama çok kısa sürede etkili çözüme kavuşmanızı sağlamaktadır. Diş tedavisi ve diş temizletme gibi merak ettiğiniz tüm konular artık online hizmetler ve bilgilendirme sistemleri ile elinizin altında. Mevcut sitede sizler için sunulan tedavi yöntemleri, hekimlerden görüş alma, iletişim ve tedavi merkezlerine ulaşım konularında tüm detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Tedavi kurumlarından randevu almak ve fiyat bilgisi içinde müşteri temsilcilerimiz ile bağlantı kurabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Hakkımızda


Sağlığınıza ve gülüşünüze önem veren ilgili diş hekimliği dallarında uzman hekimlerimiz, rahat ve konforlu bir şekilde tedavi hizmeti sağlamaktayız.
Abone Ol


Dentistiklal kliniğinin tüm haberlerinden haberdar olmak kaydolun.Design by birsekiz 2020. All rights reserved.