Zirkonyum Diş Kaplama

Zirkonyum-Dis-Kaplama-1200x624.jpeg

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatları

 

Herkesin hayalinde sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmak yatsa da, bu çoğu zaman mümkün olmuyor. Estetik ihtiyaçların giderilebilmesi amacı ile son dönemlerde teknolojik yenilikler kullanılmaya başlanmıştır. Genelde porselen kaplama uygulanırken, artık zirkonyum diş fiyatları da uygun olduğu için daha estetik bir tedavi yöntemi tercih edilmektedir. Beyaz renkli bir madde olan zirkonyum, kaplamada saf mineral hali ile kullanılmaz.

Zirkonya seramik formuna dönüştürülen kaplama maddesi, özel fırınlarda işlenerek kullanılır. Metal desteksiz kaplamalardan olan zirkonyum diş fiyatları işlemin yapıldığı yere göre değişebilmektedir. Metal destekli olan kaplamalara göre daha doğal olan zirkonyum dişe ilgi her geçen gün artmaktadır.

Işık geçirgenliği çok yüksek olan zirkonyum diş kaplama, diş etlerinde koyu renklerin oluşmasına neden olmaz. Metal kaplama olan porselen diş uygulamalarında, diş etinin kenar kısmında siyah renk yansımaları olur. Ancak zirkonyum diş kaplamada böyle bir durum söz konusu değildir. Işığı geçirme özelliği yüksek olan zirkonyum diş kaplamalar, dişlerde oluşan mat görünümün kaybolmasını ve dişlerin orijinal renklere kavuşmasını sağlar. Bu da daha sağlıklı bir iş anlamına gelmektedir.

 Zirkonyum Diş Kaplama Nasıl Yapılır?

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile beraber dişlerin planlaması artık bilgisayar ortamında yapılmaktadır. Zirkonyum diş kaplama için öncelikle dişlerin kesim işlemi yapılır. Daha sonra üç boyutlu tarayıcılar ile sanal ortama aktarılan dişlerin tarama işlemi yapılmaktadır. Diş kesim işleminden sonra ağız içi kamera yardımı ile tarama işlemi gerçekleştirilir. Daha sonra bilgisayar ortamına aktarılan görüntü ile sorunsuz ve eksiksiz bir tasarım yapılarak üretime geçilir. Bir diğer tarama yönteminde de, ağız ölçüsü alındıktan sonra özel alçılar ile laboratuvar ortamında işlenir ve ölçünün aslı elde edilmiş olur. Sayısal ortama aktarılan veriler ile zirkonyum diş kaplama yapılır.

 Zirkonyum Diş Kaplamanın Avantajları Nelerdir?

İşlem esnasında lokal anestezi yapıldığı için ağrısız bir işlem olan zirkonyum diş kaplamanın iyileşme süreci de kısadır. Işık geçirgenliği yüksek olduğu için diğer kaplamalara göre daha doğal durur. Ayrıca zirkonyum diş fiyatları diğer işlemlere göre daha uygundur. Sağlıklı ve güzel gülüşlere sahip olmak artık çok kolaydır.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Hakkımızda


Sağlığınıza ve gülüşünüze önem veren ilgili diş hekimliği dallarında uzman hekimlerimiz, rahat ve konforlu bir şekilde tedavi hizmeti sağlamaktayız.
Abone Ol


Dentistiklal kliniğinin tüm haberlerinden haberdar olmak kaydolun.Design by birsekiz 2020. All rights reserved.