Gülüş Tasarımı Nasıl Uygulanır?

Gülüş Estetiği Nedir?

          Güzel ve bir o kadar da estetik bir gülüşe sahip olmak isteyenlere uygulanan işleme gülüş tasarımı denir. Dişlerde çeşitli nedenler ile meydana gelen estetik bozukluklar ve lekelenmeler, kişinin günlük yaşamını olumsuz olarak etkiler. Diş yapısı ile gülüşüne güvenen kişilerin, daha mutlu ve daha başarılı olduğu yapılan araştırmalar ile test edilmiştir. Ağız sağlığında ve dişlerinde sorun olan kişilerin bu sorunları gülüş tasarımı ile giderilerek son derece doğal ve sağlıklı dişler ortaya çıkarılır. Bu sayede kişinin gülüşü de etkilenerek yüzüne bir mutluluk yansır.

 Gülüş Estetiği İle Hangi Sorunlar Giderilir?

Sağlıklı ve güzel dişlere sahip olmak herkesin hayalinde vardır. Ancak çeşitli nedenler ile bu hayaline kavuşamayan kişilerin sayısı bir hayli fazladır. Bu durumda kişi rahatça gülemediği için gülüş tasarımı ile sorun giderilmeye çalışılır. Gülüş tasarımını gerekli kılan sorunlar şunlardır:

Diş renginin sarı olması

Diş etlerinin şekilsiz olması

Dişlerin dizilişinin sorunlu olması

Diş aralarındaki boşluklar

Dişlerin kaybedilmiş olması

Yüz şeklinde oluşan deformasyonlar

Diş boylarının uyumsuz olması

Çatlak ve kırık dişler

 Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır?

Kişinin istek ve talepleri göz önüne alınarak, dişteki ve ağız içindeki sorunlar giderilir. Bu süreç kısa olabileceği gibi uzun da olabilir. Tamamen kişinin sorunlarına ve isteklerine bağlıdır.

Öncelikle kişinin diş ve ağız yapısı kapsamlı bir şekilde incelenir. Var olan sorunlar belirlenir ve hastanın da istekleri ile bu sorunlar birleştirilerek hangi işlemlerin yapılacağına karar verilir.

Doğru bir planlama yapılarak diş eti, diş ve ağız içi bütün sorunlar giderilmeye çalışılır. Sorun yalnızca diş ile diş etlerinde ise birkaç hafta içerisinde tedavi sonuçlanır. Ancak ortodontik bir sorun var ise işlemlerin tamamı 6 aydan daha fazla sürebilmektedir.

Erkeklerde kare ya da dikdörtgen bir gülüş estetiği tasarlanırken, kadınlarda yuvarlak veya oval bir gülüş estetiği tasarlanır. Gülüş estetiği ile kişinin diş etleri normal görünüme kavuşur ve dişlerin renkleri istenilen beyazlığa ulaşır. Diş kırıkları düzeltilir ve dişlerin kapanışı da düzeltilerek diş kaslarının normal hale dönmesi sağlanır. Son derece etkili olan bu tedavi ile istediğiniz gibi gülebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Hakkımızda


Sağlığınıza ve gülüşünüze önem veren ilgili diş hekimliği dallarında uzman hekimlerimiz, rahat ve konforlu bir şekilde tedavi hizmeti sağlamaktayız.
Abone Ol


Dentistiklal kliniğinin tüm haberlerinden haberdar olmak kaydolun.Design by birsekiz 2020. All rights reserved.