Çocukların Ağız Bakımı Konusunda Rahat Olmasını Sağlamak

cocuklarin-agiz-bakimi.jpg

Ağız bakımı, hem çocuklukta hem de yetişkin olarak hayatımızda, sağlık ve dış görünüm açısından önemli bir rol oynar. Günümüzde koruyucu diş hekimliği o kadar ilerledi ki, artık çocuklarımız ağızlarındaki incileri hayatları boyunca parlak ve ışıltılı bir biçimde taşıyabilecekler. Üstelik artık ağız bakımını korku ve acılardan uzak tutmak konusunda o kadar çok şey biliyoruz ki artık çocukların yılda iki defa diş hekimi ziyaretlerinden korkmaları için hiçbir neden yok. İşte size çocuğunuzun gerekli bakımı aldığından ve gülümsemesini bir ömür boyu ışıltılı tutacak alışkanlıkları edindiğinden emin olmanızı sağlayacak birkaç öneri.

Çocuk Dostu Bir Diş Hekimi Seçin
bir-dis-hekimiÇocukların ağız ve diş sağlığı konusunda ilave eğitim almış ve bu konu ile ilgilenen çocuk diş hekimleri vardır. Bulunduğunuz bölgede böyle bir hekim yoksa, bekleme salonu, çalışanların yaklaşımı ve çocuklarla etkileşiminin iyi olacağını düşündüğünüz bir diş hekimi arayın. İşe nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız doktorunuzdan görüş alabilirsiniz.
Çocuğun muayenehaneye alışması için randevuya erken gelin. 3 yaşındaki uslu bir çocuğu, bu fikre alışması için kendi kontrol muayenenize de getirebilirsiniz.

Diş Hekimleri Konusunda Kendi Tavrınızı Gözden Geçirin
Pek çok ebeveynin dişleri konusunda olumsuz bazı anıları vardır ve kimi zaman farkında bile olmadan diş hekiminin sandalyesi konusunda olumsuz mesajlar verebilirler. Diş hekimi ziyareti konusunda en olumlu davranabilen ebeveynin çocuğu diş hekimine götürmesi daha uygun olacaktır.

Süt Dişlerine Önem Verinsüt-disleri
Çocuğunuz nihayetinde süt dişlerini kaybedecek olsa da, dolgu, sealent (örtücü) ve ölü dişlerin çekilmesi gibi doğru bakım ve tedavi uygulamaları çenenin ve alttaki dişlerin düzgün büyümesini ve sağlıklı kalmasını temin edecektir. Sizin çocukluğunuzda bilinmeyen bakım metodlarına hazırlıklı olun. Ayrıca çocuğunuzun dişlerini çürümeye karşı daha iyi korumak için florürlü ağız çalkalama suları konusunda diş hekiminizden görüş alın.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Hakkımızda


Sağlığınıza ve gülüşünüze önem veren ilgili diş hekimliği dallarında uzman hekimlerimiz, rahat ve konforlu bir şekilde tedavi hizmeti sağlamaktayız.
Abone Ol


Dentistiklal kliniğinin tüm haberlerinden haberdar olmak kaydolun.Design by birsekiz 2020. All rights reserved.