Teknolojik Cihazlar Yardımıyla Diş Beyazlatma

dis-beyazlatma.jpeg

Diş Beyazlatma Nedir?

Hidrojen peroksit ya da türevlerinin kullanılarak dişlerde yapılan ağartma işlemine diş beyazlatma denmektedir. Bu işlem sırasında kullanılan maddeler oksijen açığa çıkartır. Oksijenin ayrılması ile birlikte dişin rengi de bu sayede açılmış olur. Diş beyazlatma işlemi kahverengi gri ya da sarı renkli dişleri olan kişiler için daha beyaz dişlere kavuşmak anlamına gelmektedir. Günümüzde hekimler tarafından hastaya uygun olacak şekilde pek çok diş beyazlatma yöntemi bulunmaktadır. Hastanın diş tipine göre diş beyazlatma yöntemleri ne hekimler karar vermektedir.

Diş beyazlatma işlemleri macun ya da jel aracılığıyla yapılabildiği gibi hekim muayenehanesinde de yapılabilmektedir. Ancak son yıllarda diş beyazlatma alanında yoğun talep olması sebebiyle bu işleme yarayan teknolojik cihazlar da kişilerin şahsi kullanımlarına sunulmak amacı ile satılmaktadır.

 Teknolojik Cihazlar İle Diş Beyazlatma Nasıl Olur?

Teknolojik cihazlar yardımı ile yapılmakta olan diş beyazlatma sistemleri direkt olarak dişlere etki ettiği için en etkili diş beyazlatma yöntemi olarak söylenebilmektedir. Bu yöntem esnasında diş hekimleri tarafından yumuşak dokuların ve diş etlerinin korunması için bu alanlara koruyucu jel ya da lastik konulmaktadır. Bu koruyucu maddeler diş etlerine takıldıktan sonra özel ışık tipleri ya da lazer ile birlikte dişleri beyazlatma yöntemi uygulanmaktadır. Teknolojik cihazlar yardımı ile yapılan diş beyazlatma işlemlerinde sonuç 30 ile 60 dakika arasında görülmektedir. Teknolojik cihazlar yardımı ile diş beyazlatma işlemleri yapılmadan önce dişlerdeki koyu renklenmenin sebebi mutlaka araştırılmalıdır. Bu araştırmanın ardından hastaların cihazlar yardımı ile dişlerinin beyazlatılıp beyazlatılamayacağını karar verilir. Dişlerinin beyazlatılmasına kadar verilen hastalar hekim kontrolünde ve muayenehanede olmak şartıyla gerekli sterilizasyon sağlandıktan sonra cihazlar yardımı ile diş beyazlatma işlemine başlayabilmektedir.

 Diş Beyazlatma İşleminde Kullanılan Kişisel Teknolojik Cihazlar

Diş beyazlatmak için kişilerin sunulmakta olan farklı teknolojik cihazlar mevcuttur. Bunlar çoğunlukla doktor muayenehanelerinde kullanılmakta olduğu gibi son yıllarda kişiler tarafından satın alınabilmesi imkânına kavuşturulmuştur. Dişlerinin renginden memnun olmayan kişiler için oldukça yararlı sayılabilen bu cihazlar çok kısa bir vadede bembeyaz dişlere kavuşacağını vaat ederler. Uzmanlar tarafından tamamen test edildikten sonra piyasaya sürülmekte olan güvenilir markalar kişilerin diş sağlığına oldukça faydalı olduğu gibi dişlerin beyazlamasını da 2 ile 4 Hafta arası gibi kısa bir sürede meydana getirmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Hakkımızda


Sağlığınıza ve gülüşünüze önem veren ilgili diş hekimliği dallarında uzman hekimlerimiz, rahat ve konforlu bir şekilde tedavi hizmeti sağlamaktayız.
Abone Ol


Dentistiklal kliniğinin tüm haberlerinden haberdar olmak kaydolun.Design by birsekiz 2020. All rights reserved.