Zirkonyum Diş Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum-Dis-Tedavisinin-Avantajlari-Nelerdir-805x503-1.jpg

Zirkonyum, 18.yy’da keşfedilen beyaz bir metaldir. Keşfedilmesinden bu yana birçok alanda kullanılan bu metal hem beyaz rengine sahip olması hem de ışı geçirgen olmasından dolayı diş tedavilerinde tercih edilmektedir. Diş tedavilerinde kullanım alanı estetik amaçlıdır. Beyazlatma gibi metotlar sonuç vermediyse, ilerlemiş derecede renk oluşmuş ise, fazla madde kaybı olan dişlerin yenilenmesinde zirkonyum kaplama tedavisi uygulanmaktadır. Zirkonyum diş fiyatları kliniklere göre değişiklik gösterebilmektedir.

 Zirkonyum Kaplama Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

Zirkon seramik kuronlar herkese yapılabilmektedir. Kullanımda herhangi bir yaş aralığı bulunmamaktadır. Kişinin metale alerjisinin bulunması bu tedaviyi yaptırmaya engel değildir. En büyük avantajlarından birisi dokular ile uyumlu olmasıdır. Bu yüzden kişinin dişlerine bir zarar vermemekte ve diş etlerinde morarma görülmez.

 Zirkonyum Kaplamanın Kişiye Avantajları ve Bakımı

Kaplama, kaygan ve pürüzsüz olmaktadır. Uygun zirkonyum diş fiyatları ile yapılmış dişler ile uyum sağlamış diş etleri ile kişi daha sağlıklı bir gülüşe kavuşmaktadır. Kaplamanın yapısı sayesinde dişlerde plak birikmesi olmamaktadır. Bundan dolayı çay, kahve ve sigara gibi durumlardan etkilenip renk değişimi olmamaktadır. Doku dostu olmasından kaynaklı olarak da ağızda kötü koku yaratmamaktadır. Zirkonyum kaplamanın önemli bir diğer avantajı da tedavinin düzenli kontroller ile birlikte uzun yıllarca kullanılabilmesidir. Bunun net bir tarihi belirtilmemektedir. Bakımı ise, normal diş fırçalama tekniğine uygun olarak fırçalanır. Düzenli kontrollerde bir problem öngörülür ise ona göre önlem alınabilmektedir.

 Zirkonyum Tedavisi Uygulaması ve Süreci

Zirkonyum tedavisi uygulaması diğer uygulamalara göre daha fazla teknisyenlik içermektedir. Bundan dolayı diğer tedavilere göre zirkonyum diş fiyatları daha yüksektir. Tedavi sürecine bakıldığında ise tedavi diş eti hastalığı olan kişilerin diş eti problemi geçtikten sonra yapılmaktadır. 5 gün içinde kaplama gerçekleşmektedir. Kişinin yüz şekline göre uygun yapılan bu kaplamalarda yaş ve cinsiyet oldukça önemlidir. Kadınlarda daha yumuşak ve yuvarlak hatlar uygulanır iken erkekte ise daha keskin kenarlı dişler uygulanmaktadır. Aşamaların tamamlanmasının ardından kişiye memnun olup olmadığı, rahatsızlık duyduğu bir sıkıntının olup olmadığı sorulmalıdır. Bunların ardından zirkonyum kaplama ile kişi sağlıklı, parlak ve uzun yıllar kullanabileceği dişlere kavuşmuş olur.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Hakkımızda


Sağlığınıza ve gülüşünüze önem veren ilgili diş hekimliği dallarında uzman hekimlerimiz, rahat ve konforlu bir şekilde tedavi hizmeti sağlamaktayız.
Abone Ol


Dentistiklal kliniğinin tüm haberlerinden haberdar olmak kaydolun.Design by birsekiz 2020. All rights reserved.