Zirkonyum Diş Fiyatları Ne Kadardır?

Zirkonyum-Dis-Tedavisinin-Avantajlari-Nelerdir-805x503-1.jpg

Zirkonyum Diş Yapısı

Sağlık sektöründe atılan dev adımların bir yenisi de Diş sağlığı alanında uzmanlar tarafından geliştirilen tür dişi olan zirkonyum diştir. Bu Zirkonyum kaplama teknolojisi, porselen kaplama dişlere göre daha kalitelidir. Bunun sebebi ise beyaz rengi bulunan metalin üzerinde kaplama yapılmasıdır. Günümüzde pürüzsüz olması ve estetik anlamda şık durmasından dolayı zirkonyum diş fiyatları talebe bağlı olarak yoğun ilgi görmektedir.

Zirkonyum metale verilen isimdir. Zirkonyum metalinin üzerine yapılan kaplama ve sabit kaplamadır. Fonksiyonel açıdan da oldukça sağlam yapıya sahip olan bu zirkonyum kaplama teknolojisi, diğer kaplama türlerinden farklı olarak gün içerisinde alınan besinlerle birlikte dişin gerekli mineral ve takviyeleri içerisine emilim gerçekleştirir. Laboratuvar ortamında bilgisayar destekli olarak ölçüleri alınan dişlerin ağız yapısı ve şekline göre ayarlanıp kaplama işlemi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesinin ardından sorunsuz işlem gerçekleşir.

 Zirkonyum Diş Kaplama Maliyetleri

Zirkonyum kaplama teknolojisi ile işlem yapılan dişlerin ücreti genellikte piyasada kaliteye göre değişmektedir. Ortalama olarak zirkonyum diş fiyatları 350 TL gibi bir ücretten başlayarak piyasa koşullarına göre 1000 TL’ye kadar esneyebilir. Yapım aşamasında kullanılan malzeme ve uygulanan teknik fiyat konusunda etkili olmaktadır. Zirkonyum diş fiyatları, diş adetine bağlı olarak rakamdan belirli bir miktar indirime gidilebilir. Işığa karşı duyarlılığı yüksek olan bu zirkonyum kaplama dişler, sosyal hayatta karşılaşılan insanlarla diyalog haline bulunurken öz güvenli bir gülümseme ve konuşma tarzıyla yaklaşılmasını sağlamaktadır. Daha dayanıklı olan bu diş kaplama türü, malzemesinin kalitesi ve nitelikleri bakımından diğer kaplama türlerine göre yüksek fiyattadır.

 Zirkonyum Diş Kaplamanın Niteliksel Farkları

– Malzemesinden dolayı sıcak veya soğuk besinlere karşı hassasiyeti düşüktür.

– Işığı diş yapısına geçirdiklerinden dolayı doğal ve ışıl bir estetik yapıda görünür.

– Metal yapıdaki kaplama türleri dişe yapıştırılır, Zirkonyum kaplama ise yapısal ve kimyasal olarak dişe oturtulur.

– Sigara, çay gibi maddelerin tüketiminde herhangi sararma ve solma yapmamaktadır.

– Zirkonyum kaplama dişlerinde diğer kaplama türlerine göre alerjik risklerin oluşumunda daha az olasılık söz konusudur.

– Diş ile uyumu oldukça orantılıdır, uzun süre sorun çıkarmadan sağlıklı şekilde kullanım sağlar.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Hakkımızda


Sağlığınıza ve gülüşünüze önem veren ilgili diş hekimliği dallarında uzman hekimlerimiz, rahat ve konforlu bir şekilde tedavi hizmeti sağlamaktayız.
Abone Ol


Dentistiklal kliniğinin tüm haberlerinden haberdar olmak kaydolun.Design by birsekiz 2020. All rights reserved.