İmplant Diş Fiyatları Ve Hangi Durumlarda Yapılır?

implant-805x503-1.jpg

Hangi Durumlarda Yapılır?

     Diş kaybı yaşayan kişiler estetik görüntülerini kaybettikleri düşüncesiyle, yeni bir diş yaptırmak isteyebilir. Diş kaybı durumlarında implant diş uygulanır. İmplant diş sadece estetik kaygısı amacıyla değil, diş eksikliğinde oluşan çiğneme problemleri için de kullanılmaktadır. Aynı zamanda dişler eksik olduğunda damak ve çene kemiği zarar görecektir. Bu zararın önlenmesi amacıyla da implant diş tercih edilebilmektedir. Protezlerin kullanılamadığı durumlarda implant yapımı tercih edilir ve daha çok genler gerçek gibi görünmesini istedikleri için bu yolu tercih ermektedir.

Hangi Durumlarda Önerilmez

18 yaşından küçüklerin kemik oluşumu tamamlanmadığı için, bu durumda implant yapımı tehlike oluşturmaktadır. Bu yaşta kaybedilen bir diş olsa da, kemik oluşumu tamamlanmadan implant yapılmaz.

Sigara kullanan hastalarda implant sonrası ve yapım aşamasındaki enfeksiyon riskini önemli ölçüde azaltmak amacıyla sigarayı öncesinde ve sonrasında bırakması tavsiye edilmektedir.

Kalp ve şeker rahatsızlığı olan hastalarda da implant önerilmez.

Hipertansiyonu olan hastalar ağrıya ve strese ani ve aşırı tepkiler meydana gelebileceği için bu hastalara da implant önerilmez.

 İmplant Diş Fiyatları

fiyatlari-dis   İmplant yapılırken çene kemiği durumu da incelenmektedir. Çene kemiği güçlü olmayan kişilerde çene kemiğine greft yapılması gerekmektedir. İmplant diş fiyatları içine alınırsa, bu da ücretlendirmeye tabi olur tabi ki. Çok pahalı olduğu söylenemese de, diğer diş tedavilerine nispeten çok daha pahalı bir girişimdir. Ancak estetik görüntü, yerken zorlanma gibi problemler olduğu zaman yaşanan mutsuzluk durumu olanlar için, gayet yapılması gereken bir diş operasyonudur. İmplant diş fiyatları dişin kalitesine göre farklılık göstermektedir. Diş kaliteli ve çok uzun yıllar kullanılabilecek, kolay kolay renk değiştirmeyecek bir diş ise diğerlerine nispeten daha pahalı olması olasıdır. İmplant diş fiyatları üreten firmaya göre de değişebilir. Bu yılki fiyat listesi ise aşağıdaki gibidir. İmplant öncesi gereken işlemler olabilir bunlarında ücretleri aşağıda yazmaktadır.

Fiyatlandırma için birçok durum göz önüne alınır. Çenede bir orun varsa bir ücret, diş çekilecekse ayrı bir ücret, dişin gömülü olup olmadığı bir ücret, dişin üretildiği maddeye yani kalitesine göre ayrı bir ücretlendirme olacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Hakkımızda


Sağlığınıza ve gülüşünüze önem veren ilgili diş hekimliği dallarında uzman hekimlerimiz, rahat ve konforlu bir şekilde tedavi hizmeti sağlamaktayız.
Abone Ol


Dentistiklal kliniğinin tüm haberlerinden haberdar olmak kaydolun.Design by birsekiz 2020. All rights reserved.