Estetik Diş Hekimi İle Mutlu Bir Gülüş

estetik-gulus-805x503-1.jpg

Rahat bir gülümsemenin ve hayatı keyifli yaşamanın temelleri arasında diş sağlığı bulunmaktadır. Dişlerle ilgili tüm sorunlar diş hekimleri sayesinde çözüme kavuşmaktadır. Bu hekimlerin yaptığı uygulamalardan farklı bir branş haline gelen estetik diş hekimi gün geçtikçe daha ön plana çıkıyor. Dişlerin problemlerinin çözümü ve gülüşün daha güzel olması amacı taşıyan uygulamadır. Bu gülüşlerin daha iyi olmasını için en önemlisi dişlerin beyazlatılması olarak belirlenmiştir. Mutlu ve huzurlu bir gülüş için dişlerde beyazlık ve sağlıklı dişler gerekir. Daha ileri seviyelerde eksiklikler varsa gülüş tasarımı bu noktada müdahil oluyor.

 Estetik Diş Hekiminin Sağladığı Avantajlar

Yapılan tüm uygulamalarda asıl amaç gülüşlerin daha iyi olmasıdır. Bununla ilgili olarak yapılan çalışmalar büyük oranda başarılı sonuçlar vermektedir. Dişlerde oluşan ufak sorunlar dişe zarar vermeyecek şekilde düzeltilir ve kırık çatlak gibi bölümlerde de uygulamalar yapılır. Bu yönüyle hem güzel bir gülüş sağlanmış olur hem de dişlerde ki ufak sorunlar çözülmüş olur. Estetik diş hekimi bu uygulama ile olumlu sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

 

 Estetik Diş Hekimi ile Dişlerde Yapılan Düzenlemeler

dis-duzenlemesiFarklı istekler doğrultusunda hekimler dişlere müdahale etmektedirler. Bu müdahaleleri genel olarak mumdan olan dişler ile hazırlanmış kalıplar ile yapılmaktadır. Gülüşün daha iyi olmasını bu mumdan dişler sayesinde belli aralıklar sürekli olarak düzenleme yapılarak dişler oturtulmaktadır. Uygulama esnasında yapılanlar zaman içerisinde yerleştirilerek kısa sürede 3-4 defa diş hekimi müdahalesi ile yaklaşık olarak 2 – 3 haftalık bir süreçte tamamlanmaktadır.

 

 Diş Aralıkları Olan Dişlerde Estetik Diş Hekimin Uygulamaları

dis-araligiBazı insanların dişlerinin arasında boşluklar bulunmaktadır. Bu boşluklardan dolayı mutlu ve güzel bir gülüş yakalamak pek mümkün olmamaktadır. Bu aralıkların birleştirilmesi işlemini yapan estetik diş hekimi bu sayede daha güzel bir gülüşü ortaya çıkarmaktadır. Bu uygulama lamine diş uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde diş aralıkları çözüme kavuşur. Diş aralıklarından dolayı güzel bir gülüş yakalayamayan kişi güzel bir diş ile hayatına devam eder. Bu uygulamaların genel amacı elbette daha sağlıklı dişlerle harika gülüşleri bir arada tutma amacından dolayı ortaya çıkmıştır. Yaşam kalitesine katkısıyla oldukça etkili olan yöntem zamanla daha fazla kişi tarafından tercih edilir seviyelere gelmiştir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Hakkımızda


Sağlığınıza ve gülüşünüze önem veren ilgili diş hekimliği dallarında uzman hekimlerimiz, rahat ve konforlu bir şekilde tedavi hizmeti sağlamaktayız.
Abone Ol


Dentistiklal kliniğinin tüm haberlerinden haberdar olmak kaydolun.Design by birsekiz 2020. All rights reserved.