Porselen Lamina Diş Etkileri Ve Avantajları

porselen-805x400-1.jpg

Lamina porselen kaplama estetik görünüm kaygılarını ortadan kaldıran, dişlerdeki kırılmaya ve deforme olmaya karşı özel olarak hazırlanan ve dişlerin ön yüzlerine yapıştırılan porselen diş tasarımlarıdır. Kısaca dişlerin ön yüzeylerine yapıştırılan porselen yapraklardır. Dişlerin şeklini ve rengini kısa sürede düzeltebilen bir estetik tedavi biçimidir. Dişlerde herhangi bir aşındırma yapılmadan uygulanır.

 

Lamina diş kaplama mükemmel uyum ve hassasiyet yakalanmasını sağlar. Bu tabaka ince, yarı geçirgen bir tabakadır. Işık geçirgenliği doğal dişe çok benzemektedir. Diş görüntüye yakın olan porselen lamina diş uygulaması ince ve yarı geçirgen bir yapıya sahip olsalar da çok dayanıklı olup kolay kolay kırılmamaktadır. Sağlam diş dokusunun en az kaybedildiği metot olması yönünden tercih edilen lamina porselen kaplama ile kaybedilen diş dokusu tekrar kazanılmaktadır.

 

 Lamina Porselen Kaplama Avantajları Nelerdir?

            Son zamanlarda estetik diş hekimliği tarafından çok sık hastalara uygulanan bur yöntemdir. Lamina porselen kaplamalar hastaya doğal diş yapısını kazandırmanın yanında avantajları ile de kişilerin yaşam kalitesini artırmaktadır. Avantajlarından bazıları; porselen lamina diş renkleri asla değişmemektedir. Dişleri uygulama sırasında dişleri aşındırmadan uygulanabilir. Sağlam ve güçlüdür.

 

 Görünümde Farklılık Yaratır Mı?

 

Çok estetik bir görünüme sahiptir. Gerçek dişlerinizden farkı yoktur. Renkleşme göstermeyip pürüzsüz bir yapıya sahiptir. Kırılma direnci çok yüksektir. Lamine diş kaplamalarının gerek germe gerekse çekme kuvvetine karşı direnci çok yüksektir. Tek dişe uygulanabildiği gibi çoklu da uygulanabilir.

 

 Dış Faktörlerin Dişe Etkileri Var Mıdır?

dis  Sigara içilmesi, günlük olarak çay ve kahvenin gündelik hayat içinde aşırı derecede tüketilmesi dişlerde sararmanın artmasına sebep olmaktadır. Fakat kendine porselen lamina diş yaptıran hastalarda bu tarz sararmalar olmamaktadır. Yerini bembeyaz dişler almaktadır. Dış etkilere karşı tamamen kapalı olan porselen dişler bir daha asla sararmaktadır. Bununla beraber tüm bu beyaz ve ışıltıya sahip dişler tümüyle doğal bir görüntüde kendini göstermektedir. Yeni gülüşleri ve yeni kaplı dişleri gören kişiler bu dişlere profesyonel ve tıbbi bir müdahale edildiğini anlamamaktadırlar. Son derece ince fakat dayanıklı bir seramik malzemesi olduğundan dolayı dayanıklılık kadar istenilen estetik görüntünün ortaya çıkmasında da anlatılmaz bir etkisi vardır.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Hakkımızda


Sağlığınıza ve gülüşünüze önem veren ilgili diş hekimliği dallarında uzman hekimlerimiz, rahat ve konforlu bir şekilde tedavi hizmeti sağlamaktayız.
Abone Ol


Dentistiklal kliniğinin tüm haberlerinden haberdar olmak kaydolun.Design by birsekiz 2020. All rights reserved.