Porselen Lamina Diş Nedir?

Porselen-Lamina-Dis-Nedir.jpg

Yaprak Porselen Diş

 

Sistemli bir şekilde uygulanan porselen lamina diş tedavi türleri kendi içerisinde ikiye ayrılıyor. Bunlardan ilkine yaprak porselen diş denirken daha geniş ölçekli tedavi biçimlerine ise full porselen tedavisi denmekte. Son on yıl içerisinde teknoloji ile birlikte diş sağlığı alanındaki bütünleşme sayesinde yaprak porselen uygulamaları da çok kısa bir süre içerisinde hasta memnuniyetini sağlayacak ölçüde uygulama alanına sokulmakta.

 

Genel ve öncelikli olarak ön dişlerde işlemem konan bu porselen lamina diş gülüş tasarımı açısından da önem arz etmekte. Genelde gülündüğü ve karşılıklı diyaloglara girildiği zaman ön dişlerin ortaya çıkmasına bağlı olarak bu alanda yapılan çeşitli düzenlemeleri ve estetik ölçüleri kapsıyor.

 

 Yaprak Porselen Diş Kimlere Uygulanmaz

 

yaprak-porselen-disOldukça geniş bir yelpazede kendisine hasta ve talep eden bulan yaprak porselen uygulamaları belli başlı durumda uygulanmamaktadır. Bunun nedeni daha büyük ve geniş oranlı sağlık krizlerine geçit vermemekten doğuyor. İleri derecede diş eti çekilmesi hastalığından muzdarip kişilerde bu uygulama daha sonra bırakılmakta. Öncelikli olarak diş eti kanamasının ve çekilmelerinin durdurulmasından sonram medikal olarak bu uygulamaya geçilmektedir. Bununla birlikte çeşitli oranlarda kendini gösteren çene bozukluklarında da bu uygulamaya izin verilmemektedir. Uzun süreli olarak kalem ucu yeme ya da tırnak yeme alışkanlığına sahip kişilerde de ancak bu alışkanlıklar terk edildikten sonra porselen lamina diş tedavisi uygulanabilir.

 

 Porselen Lamina Diş Etkileri ve Avantajları

 

porselen-dis-etkileriSigara, çay ve kahve gibi gıdaların gündelik hayat içerisinde sıklıkla tüketilmesi dişlerde sararma etkilerinin çoğalmasına neden olmaktadır. Ancak kendisine porselen diş yaptıran hastalarda bu sararmalar yerini bembeyaz dişlere bırakmaktadır. Dış etkilere karşı tamamen kapalı olan porselen dişler bir daha hiçbir surette sararmıyor. Bununla birlikte tüm bu beyaz ve ışıltıya sahip dişler tamamen doğal bir görünümde kendini gösteriyor.

 

Yeni gülüşleri ve dişleri gören kimseler bu dişlere profesyonel ve tıbbi bir şekilde müdahale edildiğini anlamıyorlar. Son derece ince ama dayanıklı bir seramik malzemesi olduğu için dayanıklılık kadar istenilen estetik görüntülerin ortaya çıkmasında da katkısız bir etkisi var. Dişlerinin renk uyumundan memnun olmayan kişiler de bu uygulamalardan faydalanabilirler.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Hakkımızda


Sağlığınıza ve gülüşünüze önem veren ilgili diş hekimliği dallarında uzman hekimlerimiz, rahat ve konforlu bir şekilde tedavi hizmeti sağlamaktayız.
Abone Ol


Dentistiklal kliniğinin tüm haberlerinden haberdar olmak kaydolun.Design by birsekiz 2020. All rights reserved.