Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Dis-Beyazlatma-Nasil-Yapilir.jpg

Yüz bölgesinde en çok dikkat çeken yer olan dişlerin bakımı ve beyazlığı oldukça önemlidir. Artık günümüzde teknolojiyle beraber diş beyazlatma da oldukça sık kullanılan bir işlem haline gelmiştir. Özellikle gün içerisinde tüketilen sigara, çay ve kahve türü içecekler dişlerde yoğun sararmaya ve kokuya sebebiyet vermektedir.

 

Dişi kaplayan sert tabaka gün içerisinde maruz kaldığı yiyecek içecekler ve diş taşları yüzünden sararmaya başlamakta buda kişinin günlük hayatını olumsuz bir şekilde etkilemektedir.

 

 Evde diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?

 

evde-dis-beyazlatmaGün içerisinde sabah ve akşam olmak şartıyla iki kez dişler fırçalanmalı ve beyazlatıcı özelliği bulunan diş macunları kullanılmalıdır. Herkesin evinde bulunan limon ve karbonata da diş beyazlatmada usta olduğu söylenmektedir. Yapılışı ise oldukça basit bir çay kaşığı karbonatın içine limon suyu sıkarak diş fırçasıyla uygulanabilir. Haftada en fazla iki kez yapılmalıdır, softa tuzu olarak bilinen evde kullandığımız tuzda diş beyazlatma için oldukça etkili olduğu bilinmekte yine diş fırçasının üzerine dökülerek dişlere uygulanabilir, bir üçlü formül ise karbonat, sirke ve tuz üçlüsünü karıştırıp fırça ile dişlere uygulamam yeterli olacaktır.

 

Karbonat ve ada çayı da yine aynı etkiyi yapmaktadır. Yerken büyük zevk alınan çilekte yine diş beyazlatma konusunda usta sayılmaktadır. Çileği püre haline getirip diş fırçasıyla dişlere uygulandığında ve beyazlatma dişler ortaya çıkmaktadır.

 

Yine diş beyazlatma ustası olan muz kabuğunu denemeyen yoktur, bir muzun kabuğunun iç kısmını dişlere uygulamak dişleri beyazlatmak için yetecektir.

 

Dişleri beyazlatırken aynı zamanda mikropların da ölmesine yardımcı olacak gliserin diş beyazlatmada oldukça etkili, fırçalanan dişlere bir ya da iki damla gliserin uygulanması yeterli olacaktır. Diş beyazlatmada duyulmamış ikili olan portakal ve defneyaprağı oldukça etkili bir yöntem hem mis gibi kokusuyla güler kokular yayıyor hemde dişleri beyazlatıyor. Defneyaprağını un haline getirip rendelenen portakal kabuğu ile karıştırılıp diş fırçasıyla dişe uygulamak yeterli olmaktadır.

 

 Lazer ile diş beyazlatma nasıl yapılmaktadır?

 

lazer-ile-dis-beyazlatma

 

Lazer ile yapılan kalıcı beyazlatma için oldukça yoğun şekilde yapılmakta ve çok beğeni görmektedir. Diş kısmına bir jel sürüldükten sonra bir makine yardımı ile ışık verilerek bir kaç dakika içerisinde bembeyaz dişlere sahip olmak bu kadar basit olabilmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Hakkımızda


Sağlığınıza ve gülüşünüze önem veren ilgili diş hekimliği dallarında uzman hekimlerimiz, rahat ve konforlu bir şekilde tedavi hizmeti sağlamaktayız.
Abone Ol


Dentistiklal kliniğinin tüm haberlerinden haberdar olmak kaydolun.Design by birsekiz 2020. All rights reserved.